niedziela, 16 lutego 2014

Przywitanie

Witajcie,
nazywamy się Robert i Marta. Pomysł na tego bloga zrodził się nagle i niespodziewanie. Tak naprawdę nasza przygoda ze światem wina zaczęła się ponad 1,5 roku temu. Cały czas uważamy się za początkujących adeptów sztuki doboru i smakowania wina, i właśnie do osób takich jak my osób chcemy dotrzeć. Chcielibyśmy dzielić się z Wami naszymi odczuciami przy degustacjach poszczególnych pozycji, może postaramy się wspólnie próbować łączyć wino z jedzeniem. Zależy nam na tym abyście wraz z nami odkrywali nowe kraje i nowe szczepy, które będziemy próbować (bo sami jesteśmy praktycznie na początku drogi).
W nasze wina zaopatrujemy się w okolicznych sklepach, delikatesach i dyskontach, ale czasem odwiedzamy też profesjonalne sklepy z winem. Naszymi najlepszymi pamiątkami z wakacji są regionalne trunki i korki po winach jakie kolekcjonujemy. Mamy więc nadzieję, że będzie ciekawie i różnorodnie. Poszukując win na każdą kieszeń, zapraszamy Was do wspólnej przygody.

Kilka słów o naszych gustach:
Robert: lubię głównie Hiszpanię i Włochy, raczej wina czerwone i dość ciężkie, czyste tempranillo z Rioja to mój faworyt.

Marta: nie znoszę ciężkich czerwonych win, moje sympatie są ulokowane najbliżej Chianti; w przeciwieństwie do Roberta jestem zupełnym laikiem i częściej wybieram lekkość białego wina.

Dotychczas prowadziliśmy zeszyt z zapiskami podczas degustacji, jednak teraz zaczynamy od naszych obecnych zasobów, która będziemy testować w pierwszej kolejności. Większość z nich to będzie nasz "pierwszy raz", więc sami z niecierpliwością czekamy na nowe doznania :)

- Cantina dei Vini Tipici dell` Aretina Chianti 2011
- Marques de Toledo Crianza 2010
- Marques de Mundaiz Crianza 2010
- Hacienda Uvanis Tempranillo 2012
- False Bay Chardonnay 2012
- Marius Syrah 2010
- Sangiovese Puglia 2012
- Vega del Cega Rosato 2012
- Negroamaro Puglia 2012
- Santola Vino Verde
- Porta Leone ProsecoBrak komentarzy:

Prześlij komentarz